Pytania i odpowiedzi

W jakich godzinach pracujecie?

Nasze biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 16:00.

Poza tymi godzinami odbywają się kursy na salach wykładowych, ale sprawy należy załatwiać w podanych godzinach.

Ile razy w tygodniu można wydłużyć czas pracy do 15h?

Piętnaście godzin to dzienny czas całej aktywności kierowcy. Obejmuje zarówno jazdę, inną pracę, np. wyładunek towaru, jak i czas dyspozycji. Z czego to wynika?

Regularny odpoczynek dobowy wynosi 11 godzin. Można go skrócić do co najmniej 9 godzin maksymalnie 3 razy między dwoma tygodniowymi okresami odpoczynku. Jeśli więc w 24-godzinnym okresie kierowca ma 9 godzin odpoczynku dobowego, to pozostały czas na jazdę, inną pracę i dyspozycję stanowi właśnie 15 godzin, tzw. piętnastkę (24h – 9h = 15h). Są to godziny pracy kierowcy między zakończeniem jednego odpoczynku dobowego a rozpoczęciem następnego odpoczynku dobowego. Takie wydłużenie czasu pracy dopuszcza art. 8 rozporządzenia nr 561/2006, ale ściśle wiąże się to ze skróconym dziennym odpoczynkiem prowadzącego.

Ile trwa kurs Certyfikatu Kompetencji Zawodowych?

Kurs na Certyfikat Kompetencji Zawodowych w transporcie trwa ok 40 h. Rozkładamy całość na 10 spotkań popołudniowych w tygodniu po 4 h lub 8 spotkań na weekendach po ok 5 godzin.
Czemu nie robimy w ciągu jednego tygodnia?
Istnieją pewne ograniczenia percepcyjne człowieka, po 5 godzinach nauki większość osób traci koncentrację. Codzienne spotkania nie pozwalają na spokojne powtórzenie, informacje zaczynają się mieszać.
Doświadczenie pokazuje, że efektywniej jest wprowadzić zagadnienie, a następnie dać „pracę domową”, która zostanie sprawdzona na kolejnych zajęciach, dzięki czemu wiedza jest utrwalana.

FAQ 1

Planując kurs staramy się brać pod uwagę krzywą zapominania jak i indywidualne predyspozycje uczestników kursu.

Jakie są warunki uczestnictwa w kursie diagnosty ?

By przystąpić do egzaminu na diagnostę samochodowego trzeba posiadać:

  • Wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności samochodowej + udokumentowane 6 miesięcy praktyki*
    lub
  • Wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych (specjalność inna niż samochodowa) + udokumentowany 1 rok praktyki*
    lub
  • Średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej + udokumentowany 1 rok praktyki*
    lub
  • Średnie wykształcenie technicznych (specjalność inna niż samochodowa) + udokumentowane 2 lata praktyki*

* Praktyka w stacji kontroli pojazdów lub warsztacie naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdu

Czy w czasie epidemii muszę przedłużać uprawnienia na przewóz rzeczy?

Nie. Jeśli w czasie pandemii upłynął termin odnowienia kodu 95 lub badania psychologicznego lub lekarskiego, kierowca zachowuje uprawnienia do wykonywania zawodu.
Niezbędne badania i szkolenie okresowe należy wykonać do 60 dni od odwołania stanu zagrożenia epidemicznego (lub odwołania epidemii).

Natomiast ustawa nie stwierdza, że nie można nałożyć kary na kierowcę nieposiadającego aktualnych dokumentów. W wielu przypadkach w czasie kontroli zostaje nałożony mandat, od którego należy się odwołać.

Wielu kierowców decyduje na przedłużenie uprawnień w czasie epidemii pomimo braku takiego obowiązku, by uniknąć kłopotów z odwoływaniem się. Oraz by zaoszczędzić czas i nerwy w przypadku kontroli.

Co to jest karta kierowcy?

Karta kierowcy jest to dokument imienny, na której znajdują się dane kierowcy oraz rejestr czasu pracy. Można posiadać tylko jedną, której nie należy użyczać, odstępować czy pozostawiać w pojeździe. Kartę kierowcy musi posiadać każda osoba kierująca pojazdem wyposażonym w tachograf cyfrowy. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Czy można u Was płacić kartą?

Nie, możliwe są wyłącznie płatności gotówkowe lub przelewem.

Czy za szkolenia i kursy można płacić w ratach?

Oczywiście, niemal za każde szkolenie lub kurs możliwa jest płatność ratalna.

Czy w cenie kursu wliczony jest koszt egzaminu?

Nie mam prawa jazdy kategorii C lub D, czy mogę rozpocząć kurs KWP?

Tak, do kursu Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej można przystąpić nie posiadając jeszcze prawa jazdy kategorii C lub D. Jedyny warunek to ukończone 21 lat dla kat. C i 23 lata dla kat. D

Masz więcej pytań? Napisz do nas

biuro@ockkt.pl

Dane kontaktowe

Adres biura: ul. Krzemieniecka 2, 94-030 Łódź
Numery telefonu: 606 205 747; 606 105 747